Ook in juni nog dubbel-overbruggingsrecht voor bepaalde sectoren
De sectoren die op 9 juni heropenen, zullen voor de maand juni in aanmerking komen voor het dubbel crisis-overbruggingsrecht, bevestigt Minister Clarinval.
Deze blog gaat over maatregelen in het kader van de COVID-19-epidemie en is mogelijk niet meer up-to-date. Raadpleeg de website van de overheid voor de meest recente informatie.
Welke sectoren komen hiervoor in aanmerking?
Concreet komen volgende sectoren die op 9 juni heropenen in aanmerking voor het dubbel overbruggingsrecht voor de maand juni:
- Foorkramers;
- Bioscopen;
- Bowlingzalen;
- Fitnesscentra;
- Onbemande zonnebanken;
- Natuurparken (indoor);
- Pretparken (indoor);
- Binnenspeeltuinen;
- Casino’s;
- Wedkantoren;
- Bedrijven die recreatie binnen aanbieden.
Ook indien je diensten aan huis verleent, zal je hier aanspraak op kunnen maken.
Op welk bedrag heb je recht?
Je maakt aanspraak op 3.228,20 euro als zelfstandige met gezinslast en 2.583,38 euro als alleenstaande zelfstandige. Je hebt recht op de dubbele uitkering omdat je begin juni nog steeds verplicht bent te sluiten.
Wat met de horeca?
Ook de horecasector zal in juni nog recht hebben op het dubbel overbruggingsrecht. Ook wanneer je als restaurant je buitenterras al hebt geopend.
Meer info?
Voor meer informatie rond de aanvraag kan je terecht bij jouw sociaal verzekeringsfonds en accountant.