Bedrijfseconomische boekhouding: wijziging tool vanaf boekjaar 2023
Je hebt je vorig jaar ingeschreven voor het voeren van een bedrijfseconomische boekhouding. Indien je ons de gegevens van 2022 bezorgt, zullen wij de boekhouding voor het jaar 2022 afwerken.
Met dit schrijven kan je een keuze maken voor de afwerking van boekjaar 2023.
De eerlijkheid gebiedt ons wel om je te informeren dat de verplichting om een bedrijfseconomische boekhouding te voeren, wegvalt voor nieuwe VLIF-dossiers vanaf 2023 (als tenminste het GLB beleid politiek wordt goedgekeurd).
Let wel: indien je voor VLIF-dossiers van voor 2023 steun hebt lopen of in de pijplijn heeft zitten, is het vanuit de oude voorwaarden wel nog nodig dat je een bedrijfseconomische boekhouding voert.
Om te vermijden dat je VLIF-steun van dossiers voor 2023 wordt geweigerd of teruggevorderd, kun je kiezen tussen volgende mogelijkheden. Behoudens vergissing ontvingen wij tot op heden nog geen reactie van jou.
Keuzemogelijkheid 1
Je kiest om de bedrijfseconomische boekhouding door SBB te laten voeren op basis van de aangeleverde facturen voor het afwerken van de btw-boekhouding. De kwaliteit van je resultaat kan aanzienlijk verbeterd worden indien je gebruik maakt van sbbSLIM. Je zal binnenkort een opdrachtbrief ontvangen ter ondertekening.
Keuzemogelijkheid 2
Je kiest om de bedrijfseconomische boekhouding door SBB te laten invullen maar je hebt geen btw-boekhouding. Het is dan nodig dat je ons tijdig de goed ingevulde werkmap bedrijfseconomische boekhouding bezorgt. Je zal binnenkort een opdrachtbrief ontvangen ter ondertekening.
Keuzemogelijkheid 3
Je Je wilt overstappen naar de bedrijfseconomische boekhouding van Boerenbond. Je zal na een opleiding de tool Focus zelf moeten invullen maar je krijgt ook in realtime resultaten terug. Indien je deze keuze maakt, stem je ermee in dat wij je contactgegevens (naam, e-mailadres en telefoonnummer) aan Boerenbond bezorgen.
Keuzemogelijkheid 4
Je wilt stoppen met de bedrijfseconomische boekhouding. Indien je niets laat weten, beschouwen we dit ook als een keuze van stopzetting van onze dienstverlening VLIF-boekhouding. Let hierbij dan op dat je mogelijks niet meer in orde bent voor de voorwaarden voor het behoud van VLIF-steun. SBB kan hiervoor niet aansprakelijk gesteld worden.